PCB2B28A
Mfr.Part #
PCB2B28A
Datasheet
PCB2B28A
Description
TERM BLOCK CARD EDGE 28POS GOLD
Stock
376
Convert From (Adapter End) :
Terminal Blocks, Screw Connection, 28 Pos, 2 Rows
Convert To (Adapter End) :
Card Edge Connector, 28 Pos
Wire Gauge :
12 AWG